Kategorie
Uncategorized

Stylizacje męskie

Świetnie leżący garnitur to podstawowa stylizacja w męskiej szafie. Jest elegancką wizytówką podczas różnych uroczystości. Początkowo używany był przez mężczyzn z wysokich klas społecznych. Na dzisiejszą formę garnituru składają się długie lata zmian. Wykwintni krawcy obserwując kierunek rozwijającej się mody proponowali coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu zwiększenie wygody. Malejące zainteresowanie nadmiernymi ozdobami spowodowało, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Odznaczał się przede wszystkim warsztatem krawieckim. Warto wspomnieć o tym, że garnitur męski był wykorzystywany na każdą okazję, niezależnie od pory dnia. Jego zmodyfikowana postać była chętnie zakładanym strojem również podczas uprawniania elitarnych sportów. Współcześnie garnitur męski wygląda znacznie prościej. Od nowa zaczęły królować kamizelki, które świetnie tworzą oryginalne trzyczęściowe zestawy.
Dziś każdy mężczyzna powinien w swojej szafie mieć gatnitur skrojony na miarę swoich potrzeb. Nawet Panowie wykonujący niezobowiązujące, artystyczne zawody zdają sobie sprawę z jego zalet i możliwości, które oferuje. Choć  trendy z wybiegów często nawiązują wręcz do stroju sportowego, należy pamiętać że to garnitur sprawdzi się najlepiej podczas oficjalnych okazji. Niezależnie od zawodu, wielu panów z pewnością doceni idealnie skrojone modele z węższymi nogawkami i rękawami. Taki krój pasuje każdemu mężczyźnie, niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Taki krój może dodać dodatkowych centymetrów wzrostu. Przyjrzyjmy się zasadniczym elementom, z których składa się nowoczesny garnitur.
Garnitury męskie dzielą się na te wieczorowe, dzienne oraz „sportowe”. Marynarka dominuje górną część sylwetki. Składa się z klap o wybranym kształcie, brustaszy oraz kieszeni z patkami. Może być najbardziej powszechną klasyczną jednorzędówką. Marynarka z tyłu powinna posiadać dwa rozcięcia (szlice). Idealnie skrojone spodnie to równie istotna kwestia. Powszechnie obserwowane są źle dobrane spodnie, które zaburzają wizerunek mężczyzny. Materiał z przodu może tworzyć jedno załamanie opierając się na cholewce butów. Panowie mogą wybierać wśród spodni z dodatkowymi zakładkami na linii bioder (to kolejny hit 2021!). Spodnie powinien zdobić pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają dwie kieszenie. Wyróżnić można przylegające spodnie slim. Najmniej trafnym pomysłem są zbyt opięte modele, które z pewnością nie wyglądają elegancko.
Równie istotna jest koszula. Najlepszą opcją będzie model w śnieżnobiałym odcieniu. Współcześnie Panowie mogą wybierać spośród rozmaitych krojów koszul. W stylizacjach biznesowych królują odcienie pastelowego różu. Koszule charakteryzują się różnymi typami kołnierzyków. Dostępne  wzory pozwalają bawić się swoim ubiorem. Mężczyźni przygotowujący się do letniego spotkania towarzyskiego lub wypadu za miasto z pewnością docenią zalety sportowej koszuli z krótkim rękawem.
    Panów przygotowujących się do zakupu swojego pierwszego garnituru polecamy skorzystanie z asortymentu marki. Jej znakiem firmowym są przede wszystkim wysokogatunkowe garnitury męskie. W asortymencie marki znajdują się również okrycia wierzchnie, dzięki którym każdy elegancki mężczyzna stworzy unikatowy zestaw na ważną okazję.